Autor Wątek: Bardzo stary talerz??  (Przeczytany 79 razy)

lucja

• Jr. Member
  • **
Bardzo stary talerz??
« dnia: Sierpień 01, 2022, 16:54:05 pm »
Witam wszystkich.mam pytanie. Czy na podstawie oględzin i zdjęcia można określić wiek talerza? Dla mnie wygląda na bardzo stary i nie wiem co to za ceramika lekko różowa. Jest dosyć ciężki i gruby i przeżarty ciemnymi otworami.Bardzo proszę o info.Pozdrawiam Łucja

Mariusz

• Administrator
Odp: Bardzo stary talerz??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2022, 11:11:41 am »
Dzień dobry,
bez sygnatury trudno określić pochodzenie i wiek.Wygląda na ceramikę holenderską lub włoską,ale może też być francuska.
Zdobnictwo wygląda na XVIII/XIX wiek.
pozdrawiam
Mariusz

lucja

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2022, 15:38:42 pm »
Dzięki serdeczne panie Mariuszu. Mam nadzieję że to osiemnasty wiek.Lubię  takie starocie.Pozdrawiam Łucja.

ekskalibur

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2022, 15:51:57 pm »
Witam.Motywy i kolory farb jak zauważył Mariusz charakterystyczne dla 18 wieku,ale mam wątpliwości co do okucia cyną.Wygląda na stosunkowo młodą.Być może cyna była czyszczona i stąd świeży wygląd.Trzeba by było dokładnie się temu przyjżeć i zwrócić uwagę na szczegóły których tutaj na zdjęciach niestety nie widać.
Pozdrawiam Jacek

lucja

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2022, 15:45:53 pm »
Witaj Jacku serdeczne dzięki za zainteresowanie. Zdaję sobie sprawę że nawet z najlepszej jakości zdjęcia nie da się dużo powiedzieć a co dopiero z moich fotek. Moja wiedza na temat antyków jest prawie żadna.Interesuję się tematem od niedawna. (cieszę się że mogę korzystać z waszej uprzejmości)  co do cyny chyba była czyszczona ale nie dam głowy. Podsyłam dodatkowe zdjęcia .pozdrawiam 😊