Autor Wątek: Pojemnik MK  (Przeczytany 643 razy)

Andy51

• Hero Member
Odp: Pojemnik MK
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2021, 13:46:21 pm »
Dziękuję  Mariuszu za tę puncę. Tu podaję link do strony gdzie były licytowane w Dorotheum cukiernice z fałszywymi puncami Łabęckiego (prosto z allegro). Napisałem do prowadzącego bloga i umieścił to na stronie.https://polishartcorner.com/silver/     - trzeba trochę poszukać.

Pozdrawiam
Andrzej

Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2021, 14:13:00 pm »
czytałem to.Falsy Łabędzkiego to Łodz(moi znajomi:()
Gdybym był młodszy,to bym sklasyfikował wiekszość fałszywych punc).
pozdrawiam
Mariusz

Andy51

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2021, 14:50:29 pm »
No jak tu mieć zaufanie do domów aukcyjnych. Najwięcej bzdur widziałem w Desie. Wyobraź sobie, że sprzedawali cukiernicę Frageta projektu Keilowej z uciętym uchwytęm jako filiżankę. Po mojej interwencji  zmieniono opis (napisano cukiernica, ale nic o obciętym uchwycie), ale i tak ktoś już to kupił.
Szkoda gadać. Trzeba uważać.
Pozdrawiam
Andrzej

ZICO

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 15, 2021, 16:02:38 pm »
 Cóż, tak to już z opisami sprzedających bywa. Ja spotkałem się ze srebrem  Gorham opisanym jako Birmingham z początku XVIII wieku i oczywiście podziękowano mi za zwrócenie uwagi... ale opisu nie zmieniono.

KAH11

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2021, 14:29:03 pm »
Dzień dobry.
Niewiarygodna sprawa z tym Fragetem!!!
A zapytam przy okazji o jeszcze jedno.
O dawna miałam informację że jeśli na sygnaturze Miśni jest zrobiona w poprzek rysa lub dwie, to oznacza że przedmiot posiada wadę, lub więcej wad, przedmiot jest gorszej jakości.
Dowiedziałam się ostatnio że w Sopockim Domu Aukcyjnym (wiadomość z drugiej ręki ale sądzę że osoba powiedziała mi prawdę) mówią że rysa na sygnaturze Miśni nie oznacza gorszej jakości przedmiotu. Rysy się wykonuje żeby sprawdzić jak głęboko sięga farba w głąb porcelany, im głębiej tym przedmiot jest starszy... I nie nie oznacza to że przedmiot jest mniej wartościowy.
Co Panowie na to powiedzą?
Pozdrawiam.
Krysia.

ekskalibur

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2021, 14:56:21 pm »
Witam.
Mi się wydaje to niedorzeczne co Piszesz.Miałem stosunkowo nowe rzeczy z Miśni z nacięciami,więc po co w takim przypadku sprawdzać starość przedmiotu?
Pozdrawiam Jacek

KAH11

• Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2021, 14:59:42 pm »
No dla mnie to totalna bzdura co oni mówią, ale chciałam wiedzieć co Wy o tym sądzicie.
Pozdrawiam.
Krysia.

Andy51

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2021, 15:01:21 pm »
Chyba w to nie uwierzyłaś?

Pozdrawiam
Andrzej

KAH11

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2021, 15:26:37 pm »
Absolutnie!!!
Pomyślałam że wymyślona historia bo maja takie przedmioty w sprzedaży.
Starałam się to napisać neutralnie i starałam się żeby nie napisać tysiąca wykrzykników!!!!!!
Bo przecież może być tak, że się nie znam :) Zawsze biorę to pod uwagę.
A to tak mi się przypomniało jak Pan napisał o Tym Fragecie.
Czego to nie wymyślą żeby sprzedać przedmiot!!! Żeby w domach aukcyjnych takie rzeczy!!! Niepojęte!!!!
Ale nie wszystkie firmy są takie. Są też takie które dbają o klienta i nie sprzedają takich bubli.
Pzdr.
Krysia.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2021, 15:31:32 pm wysłana przez KAH11 »

ekskalibur

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2021, 15:44:48 pm »
A ja namierzylem  aukcję na allegro gdzie sprzedaje stary antykwariusz,ma na sprzedaż porcelanę z ulem i kropką i opisuje ,że to Wiedeń.Raz już zwróciłem mu uwagę ale be odzewu.

Andy51

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2021, 18:50:21 pm »
Witam,

Desa cd. https://bid.desa.pl/lots?search=Niemojewski   kultowe projekty Keilowej dla M/S BATORY w Desie to projekty Niemojewskiego (architekta). To jest kolejna bzdura w Desie. Nawet nie chciało mi się do nich dzwonić.

Pozdrawiam
Andrzej

Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2021, 17:45:26 pm »
Dzień dobry.
Niewiarygodna sprawa z tym Fragetem!!!
A zapytam przy okazji o jeszcze jedno.
O dawna miałam informację że jeśli na sygnaturze Miśni jest zrobiona w poprzek rysa lub dwie, to oznacza że przedmiot posiada wadę, lub więcej wad, przedmiot jest gorszej jakości.
Dowiedziałam się ostatnio że w Sopockim Domu Aukcyjnym (wiadomość z drugiej ręki ale sądzę że osoba powiedziała mi prawdę) mówią że rysa na sygnaturze Miśni nie oznacza gorszej jakości przedmiotu. Rysy się wykonuje żeby sprawdzić jak głęboko sięga farba w głąb porcelany, im głębiej tym przedmiot jest starszy... I nie nie oznacza to że przedmiot jest mniej wartościowy.
Co Panowie na to powiedzą?
Pozdrawiam.
Krysiu to  totalna bzdura.Nacięcia kołem szlifierskim kiedyś pokazywały ilość wad ,teraz gatunek.
Krysia.