Autor Wątek: pytanie do Andrzeja szamana  (Przeczytany 160 razy)

ekskalibur

• Hero Member
pytanie do Andrzeja szamana
« dnia: Kwiecień 22, 2019, 15:39:52 pm »
Witam.To mój nowy nabytek.Chronograf z lat 70-tych,na werku valjoux 7733.Rotary aquaplunge.Kiedyś to była dobra firma ,teraz przejęli ją chińczycy i firma straciła nieco na renomie..Bardzo dużo szukałem po necie i drugiego takiego nie znalazłem.Myślę,że to jakaś krótka seria.Nr indywidualny to 57.Może Tobie Andrzeju lub komuś innemu uda znaleźć się jakieś informacje o tym chronografie.Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam Jacek
https://tufotki.pl/kr6Xn
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 20:57:04 pm wysłana przez ekskalibur »

szaman

• Sr. Member
Odp: pytanie do Andrzeja szamana
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2019, 21:21:15 pm »
Witaj.

No ladne cacko!

Zla wiadmomosc jest taka, ze nie znalazlem info na temat tego  modelu.  Mowiac scislej - tej koperty z tym mechanizmem bo model Aquaplunge jest znany i występował w roznych  kopertach ale..glownie z mechanizmem Landerona.
Brak info o tym modelu moze sugerowac, iz rzeczywiście to rzadki model, lub jakaś bardzo krotka seria, byc moze na zamowienie.
W sumie nie wiem wiec, czy to taka zla wiadmosc..:)

Nie rozmawiamy tu o pieniadzach, ale bardzo jestem ciekaw,  za ile udal Ci sie  kupic ten zegarek? ..jesli to nie tajemnica handlowa :).

Poszperam jeszcze   i jak cos znajde zaraz dam znac.

Pozdrawiam

ekskalibur

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2019, 21:35:19 pm »
Witam.Dzięki za poświęcony czas.Co ciekawe znalazłem niemal identyczny tylko,że Lip.W sumie to trochę wydałem na niego,a teraz jest u zegarmistrza na przeglądzie.Czyszczenie regulacja.To też mnie pociągnie parę stówek,ale myślę,że warto,żeby był gotowy do pracy.
wklejam link tego Lipa.
https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjlxbftu-nhAhVPlYsKHT0sCI0Qjhx6BAgBEAM&url=https%3A%2F%2Fpicclick.com%2F1970s-Vintage-Lip-Chronograph-Valjoux-7733-415mm-Lovely-202353010251.html&psig=AOvVaw0C7X0uJz3DqNovwJqEhJD4&ust=1556220627146083
Pozdrawiam Jacek

szaman

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2019, 21:46:26 pm »
Rzeczywiscie podobny ten Lip.

Coz..pozostaje mi ..zazdroscic.:)

Po szybkim przegladzie cen aukcyjnych  nie waham sie powiedziec ,ze w tym stanie  ten model musi kosztowac  ok 7 - 8 tys PLN. Jesli wydales mniej - brawo ty.

Pozdrawiam

ekskalibur

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2019, 21:55:49 pm »
Dzięki.Tak.Znacznie taniej go kupiłem.Mam już  do niego pasek z Pattini.teraz tylko czekam aż wróci od Bauma z Gdańska.Mam nadzieję,że go dobrze wyregulują,to dobry zakład,więc myślę,że będzie wszystko ok.
Pozdrawiam Jacek

ekskalibur

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2019, 19:57:21 pm »