Autor Wątek: Koperta starego zegarka  (Przeczytany 721 razy)

wagro56

• Newbie
  • *
Koperta starego zegarka
« dnia: Styczeń 08, 2017, 22:10:10 pm »
Witam serdecznie.
Proszę o informację na temat puncy (jeśli to punca) znajdującej się na kopercie starego zegarka kieszonkowego.
Napis ARGENT to chyba srebro. A czym jest znak znajdujący się w środku tego napisu?
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
Waldek

szaman

• Sr. Member
Odp: Koperta starego zegarka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2017, 14:58:33 pm »
To nie jest srebro .Argent to jedna z wielu nazw stopu miedzi .( Argentan)
wiecej info chocby tu: 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowe_srebro

Symbol umieszczony  w środku tego napisu to pewnie znak producenta koperty.Nie udalo mi sie go zidentyfikowac. Jesli na zegarku sa inne napisy czy znaki wrzuć zdjecie.( nazwa zegarka?)  Moze uda sie powiazac wtedy  zegarek z producentem. 
Pozdrawiam

wagro56

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2017, 18:38:57 pm »
Przede wszystkim dziękuję Ci Szaman za odpowiedź. Prawdę mówiąc, to coś mi podpowiadało, że to nie srebro, ponieważ na kopercie nie ma innych znaków probierczych jak choćby księżyc, korona i liczb jak 800. Nie ma nic. Być może było coś na wewnętrznym deklu, ale ktoś zdrapał.
Jeśli chodzi o inne napisy to jest jedynie Patent Lever i 13 Jewels. Ale tu wiem, że chodzi o typ kotwicy i oczywiście liczbę kamieni.
Myślę, ze będzie trudno ustalić producenta. W każdym razie jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Dołączam fotki zegarka, pamiątki po dziadku.

Piotr72

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2017, 14:36:44 pm »
To nie jest srebro .Argent to jedna z wielu nazw stopu miedzi .( Argentan)
wiecej info chocby tu: 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowe_srebro

Symbol umieszczony  w środku tego napisu to pewnie znak producenta koperty.Nie udalo mi sie go zidentyfikowac. Jesli na zegarku sa inne napisy czy znaki wrzuć zdjecie.( nazwa zegarka?)  Moze uda sie powiazac wtedy  zegarek z producentem. 
Pozdrawiam

Witam mam łyżeczkę sygnowaną napisałem argent i jest srebrna.
Francuska sygnałowa głowa minewry iliterami J M .
Stop miedzi ma nazwe argentan.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 14:43:57 pm wysłana przez Piotr72 »