Autor Wątek: Identyfikacja  (Przeczytany 92 razy)

Sara

• Newbie
  • *
Identyfikacja
« dnia: Wrzesień 15, 2018, 13:19:26 pm »
Witam wszystkich serdecznie. Jestem osobą dopiero rozpoczynającą przygodę z porcelaną zatem potrzebuję upewnić się, że nie popełnię spektakularnych pomyłek. Bardzo proszę o pomoc i wypowiedź czy ta sygnatura jest oryginałem? Dziękuję bardzo.

ekskalibur

• Hero Member
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2018, 13:48:45 pm »
Witaj.To będzie Rudolf Kammer 1961-72.
Pozdrawiam Jacek

Sara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:26:14 pm »
Bardzo dziękuję. Ulżyło mi ponieważ znalazłam opisy, iż Rudolf Kammer w ten sposób znakował swoje wyroby od 1953 roku, ale ponoć występuje wiele tzw podróbek chyba chińskich?. Nie czułam się na siłach aby to ocenić. Teraz tylko pozostała kwestia ceny ponieważ ta figurka jest do kupienia. Czy udałoby mi się jakoś podpytać gdzie ewentualnie szukać orientacji w tym temacie? Chyba, że tu. Wiadomo chodzi o górną granicę sensu a nie o szczegółową wycenę. z pozdrowieniami.

ekskalibur

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:33:12 pm »
Witam.Żeby stwierdzić czy to jest podróbka,potrzebne były by lepsze zdjęcia.Ja nie jestem ekspertem od porcelany.Może Mariusz oceni swoim fachowym okiem.
Pozdrawiam Jacek

Sara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:34:32 pm »
Dziękuję. Czy powinnam się jakoś ekstra do tej osoby odezwać?

Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2018, 16:09:36 pm »
Dzień dobry,
moim zdaniem to oryginalna sygnatura.Wpisz w Google Büste,Rudolf Kämmer,Volkstedt.
pozdrawiam
Mariusz

Sara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2018, 16:17:12 pm »
Bardzo dziękuję. Wpisywałam i dlatego podjęłam rozmowy ze sprzedawcą, ale nie umiałam nabrać pewności...Kiedy się jest laikiem i na początku drogi to czasami własnym oczom trudno uwierzyć, że to co widzi jest takie w rzeczywistości. Tym bardziej, że ci, którzy podrabiają też nie robią tego źle.
A czy odnośnie górnej granicy ceny jest gdzieś możliwość zorientowania się? Przepraszam, ale czuję się totalnie zagubiona w tej przepastnej dziedzinie jednak chcę coś gromadzić z sensem :)

Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2018, 16:43:37 pm »
W internecie są ceny podobnych figurek,trzeba poszukać.
Cena zależy też od stanu zachowania.Porcelana nie ma prawa być uszkodzona.

Sara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2018, 16:56:25 pm »
Ponoć nie jest uszkodzona. Zapewnia, że stan bardzo dobry tylko trochę z latami się uwsteczniła, bo twierdzi, że to lata 50-te. Takie jednak prawo sprzedającego - jeśli się da to się  koloryzuje. Rozumiem, że pytanie o cenę to trudne pytanie. Szukałam jakichś porównań, ale jedynie na ebay coś jest. Ta seria żołnierska bustów jest rzadko oferowana albo ja nie mam farta. Z pewnością mój zakup nie będzie hitem cenowym, ale jednak tyle pocieszenia, że pierwsze busty to oryginały i to dzięki Wam! Bardzo, bardzo dziękuję. I jeszcze jedno. Jeśli mogę prosić o namiary gdzie taki cymbał kolekcjonerki jak ja mógłby się sensownie poduczyć czyli strony, literatura?

Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2018, 17:33:38 pm »
Dla początkujących poleciłbym
PORCELANA - ZNAKI WYTWÓRNI EUROPEJSKICH autor Leon Chrościcki
Ludwig Danckert( Leksykon porcelany europejskiej
Z obcojęzycznych
Marietta Klingebrunn Deutsche Porzellanmarken von1708 bis heute,
Dieter Zuhlsdorff Keramik Marken Lexikon
Gunter Meier Porzellan manufaktur,
Robert E. Röntgen Deutsche Porzellanmarken: Von 1710 bis heute.
pozdrawiam i życzę powodzenia w tym pięknym hobby
Mariusz